Denizli Devlet Hastanesi

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü
Denizli Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Güncelleme Tarihi: 07/09/2017

2006 yılından itibaren Denizli halkına hizmet veren Denizli Evde Sağlık Hizmetleri, Türkiye’de bu hizmeti sunan sayılı iller arasında yer almaktadır.  1 doktor, 2 hemşire, 1 ebe, 2 sağlık memuru, 1 psikolog, 1 diyetisyen, 1 tıbbi sekreter ve 2 şoför ile hastalarına evlerinde ve aile ortamında hizmet sunmaktadır.

EVDE SAĞLIK NEDİR?

Evde Sağlık Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır.

Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi,

uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

 

AMAÇ:

 

- Tedavinin takibi

- Tahliller

- Heyet raporlarının yenilenmesi

- Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması

- Sosyal ve psikolojik destek verilmesi

 

KİMLER FAYDALANABİLİR?

 

Evde Sağlık Hizmetleri’nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar ( örneğin alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanamamaktadır.

 

NASIL BAŞVURABİLİRİM?

 

Hastanemiz 263 93 11 numaralı telefonunu arayarak 1553 No’lu dâhili numaradan ya da direk 241 72 72 numaralı telefondan başvurunuzu yapabilirsiniz. Denizli Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri’ne kayıt yaptıran hasta yada hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese Evde Sağlık Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi Evde Sağlık Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. İhtiyacı olan hastalarımıza psikolog ve diyetisyen desteği sağlanmaktadır.

 

 

 
*Acil durumlarda lütfen 112 Acil Servis’e başvurunuz!


  • evdesaglıkddh2.jpg
  • evdesaglıkddh3.jpg
  • evdesaglıkddh5.jpg
  • evdesaglıkddh4.jpg
  • evdesaglıkddh6.jpg
  • evdesaglıkddh10.jpg
  • evdesaglıkddh9.jpg
  • evdesaglıkddh8.jpg
  • evdesaglıkddh7.jpg
  • evdesaglıkddh1.jpg